مهارتهای حرکتی اصلی: هنر خط خطی کردن و نوشتن-قسمت 1

خط خطی کردن یکی از اولین قدم هایی است که کودک کوچک شما برای درک نوشتن و زبان برمیدارد. مجله تحقیقات و بررسی های آموزشی اشاره می کند که خط خطی کردن تصادفی با حرکات کنترل شده دنبال می شود و تمام رفتارهای خط خطی کردن قبل از 5 سالگی برای آمادگی برای خواندن و نوشتن کودکان ضروری است. کودک کوچک شما با هر خط خطی کنترل دست و انگشت ، مهارت تفکر و درک کلی زبان را تقویت می کند. در ابتدا ، او از آنچه این چیزها به نام مداد رنگی می تواند انجام دهد متعجب خواهد شد. همانطور که متوجه ارتباط بین حرکات دست و خط روی تکه کاغذ می شود ، او شروع به آزمایش نمادگذاری علائم خود می کند و کنترلی که بر عضلاتش دارد را افزایش می دهد. تجربیاتی که کوچولوی شما در این ماه ها تجربه کرده برای رشد توانایی های حرکتی اصلی او بسیار مهم است. او در مورد نحوه نگه داشتن مداد رنگی و کنترل میزان نیرو ، فشار و سرعتی که هنگام طراحی به کار می برد ، یاد می گیرد.

مانند هر فرآیند رشد دیگر ، خط و خطی کردن در یک بازه زمانی وسیع اتفاق می افتد. این کار معمولاً در حدود 14 ماهگی شروع می شود و تا بیش از 48 ماه طول میکشد، زمانی که کودک شما آماده شروع استفاده از حروف است. در ابتدا کوچولوی شما شروع به آزمایش مداد رنگی می کند و حرکات بزرگ شانه را انجام می دهد. آنچه ممکن است خط خطی تصادفی به نظر برسد ، روش وی در بیان و برقراری ارتباط با دنیای خارج خواهد بود. او سپس به سراغ فرم کنترل شده تری از خط خطی می رود. در حالی که شانه او ثابت است ، می بینید که او با مچ دست خود حرکت می دهد. او می تواند خطوط را ردیابی کند ، به چنگ گرفتن های مختلفی را برای نگه داشتن مداد رنگی یا ماژیک آزمایش کند و در نهایت آنها را بین انگشت شست و اشاره خود نگه دارد.

در حدود 25 ماهگی او با انگشتان خود به حرکتهای دقیق تری ادامه می دهد. آگاهی ويژگی- درکی-حسی او به او نشان می دهد كه به هر انگشت چقدر فشار وارد می كند و چگونه می توان آنها را از هم جدا كرد تا مداد رنگی را بهتر در دست بگیرد. با جستجوی حرکات افقی ، عمودی و دایره ای ، او شروع به ساخت الگوهای پیچیده تری می کند. او ممکن است حروف واقعی ننویسد ، اما با حرکات دقیق خود معنی نقطه ، منحنی و حتی اجزای حروف نقاشی های خود را به شما نشان می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟