درست است که خستگی در دوران بارداری بسیار شایع است اما همهٔ زنان با همان شدت احساس خستگی نمی‌کنند. برخی ممکن است کمی احساس خواب‌آلودگی کنند، درحالی که برخی دیگر نیاز به خواب مداوم دارند. خستگی به دلایل مختلفی، از وزن کودک شما گرفته تا کارهای اضافی که بدن شما برای پرورش او ‌انجام می‌دهد، اتفاق می‌افتد. علاوه‌براین، اینکه مجبورید شب‌ها برای استفاده از سرویس بهداشتی مدام بیدار شوید، یا باید چرخهٔ خواب خود را تغییر دهید، مانع از خواب راحت شما می‌شود.

همچنین برخی علائم مربوط به بارداری مانند حالت تهوع و استفراغ، کمر درد و تغییرات هورمونی می‌تواند باعث خستگی بیشتر شما در طول روز شود.

خستگی همچنین می‌تواند روحی باشد و به دلیل نگرانی مداوم برای سلامتی کودکتان اتفاق بیفتد. تمرینات آرامش می‌تواند به شما کمک کند تا بدن و ذهن خود را با هم هماهنگ کنید و باعث عملکرد بهتر آنها شوید. تمرین کردن روش‌های آرام‌سازی مانند یوگا مخصوص قبل از تولد نوزاد یا هر ورزش دیگری که به شما کمک می‌کند ذهن خود را پاک کنید بسیار توصیه می‌شود.

یک ماساژ خوب و دریافت مواد مغذی کافی می‌تواند به شما کمک کند تمام انرژی از دست رفتهٔ خود را بازیابی کنید. خستگی در طی سهٔ ماهه اول بسیار معمول است؛ بنابراین تمام فعالیت‌هایی را که به انرژی بیشتری نیاز دارند، به سه ماههٔ دوم بارداری‌تان موکول کنید؛ مانند چیدن اتاق کودکتان.