ورزش مداوم و با شدت متوسط در دوران بارداری برای بدن و رشد کودک شما بسیار مفید است. وقتی مشغول کار بدنی هستید، مزایای زیادی از جمله افزایش انرژی و سهولت غلبه بر هر ناراحتی‌ای را  که احساس می‌کنید به دست می‌آورید؛ بنابراین لباس‌های بدن‌سازی خود را بپوشید و لذت ببرید.

به یاد داشته باشید که در ورزش کردن هم مانند هر عادت خوب دیگری، کمیت مهم نیست. کیفیت کاری که انجام می‌دهید مهم است. پس از خودتان بیش از حد کار نکشید. رعایت اعتدال برای به‌دست آوردن نتایج خوب مهم‌ترین نکته است. انجام بیش از حد ورزش یا اشتباه انجام دادن حرکات ورزشی می‌تواند نتیجه‌ای منفی داشته باشد و به شما و کودک آسیب برساند. برخی از تمرینات نیز وجود دارند که در صورت تکرار، می‌توانند شما را گیج کنند یا باعث شوند حالت تهوع پیدا کنید، این تمرین‌ها باید سریعاً متوقف شوند؛ دلیل سرگیجه و تهوع می‌تواند فشار روی رگ اصلی یا شریان‌ها، به دلیل وزن و موقعیت کودک باشد (این در سهٔ ماهه آخر بیشتر اتفاق می‌افتد).

برخی از دلایلی که در طول ورزش نباید خود را بیش از حد خسته کنید به شرح زیر است: با توجه به اینکه زنان باردار به استراحت بیشتری نیاز دارند، باید از خستگی بیش از حد جلوگیری کنید. هنگامی که در اثر ورزش احساس خستگی می‌کنید، اسیدلاکتیک (ماده‌ای که عضلات شما هنگام فعایت آن را تولید می‌کند) می‌تواند تجمع یابد و به کودک شما آسیب برساند. علاوه‌براین، ورزش بیش از حد هرگز برای یک زن باردار مناسب نیست؛ زیرا ممکن است منجر به سرگیجه، درد، آسیب‌دیدگی و کم‌آبی بدن شود. بااین‌حال، ورزش به میزان متوسط برای سلامتی شما و کودکتان بسیار توصیه می‌شود؛ بنابراین حتماً ورزش‌های ایمنی را انجام دهید.

کودک شما در سه ماههٔ سوم سریع‌تر رشد می‌کند؛ زیرا او در حال رسیدن به وزن مناسب برای تولد است. همچنان از فوایدی که ورزش برای بدن شما دارد لذت ببرید اما به یاد داشته باشید که بیش از حد خودتان را خسته نکنید.