بیشتر بحث‌ و مشاجره‌ها میان زن و شوهر وقتی پیش می‌آید که در مورد چگونگی تربیت فرزندان، نوع مدرسه‌ای که باید در آن ثبت‌نام کنند یا مراقبت‌های پزشکی نظرات متفاوتی دارند. بسیاری از گزینه‌ها به دلایل اقتصادی محدود هستند. جای تعجب نیست که بسیاری از مسائل در میان زوج‌ها با مواردی مانند نحوهٔ خرج کردن پول شروع می‌شود.

به منظور جلوگیری از بحث‌های آینده، می‌توانید در مورد موضوعات بالا در دوران بارداری با همسرتان صحبت کنید. صحبت در مورد مخارج، هزینه‌های مدرسه و سایر مباحث مربوط‌به کودک بسیار مهم است، خصوصاً وقتی نمی‌دانید از فرزند اول خود چه انتظاری داشته باشید. می‌توانید سؤالاتی از قبیل: “آیا فرزند ما به یک کالج دولتی می‌رود یا خصوصی ؟” را شروع کنید. داشتن نظرات مختلف در مورد برخی موضوعات کاملاً طبیعی است. باید سعی کنید به عقاید یکدیگر احترام بگذارید و به توافق برسید.

به یاد داشته باشید، نه ماه کامل به شما این را امکان می‌دهد تا برای ورود کودک خود به این دنیا آماده شوید و بهترین راه رسیدن به این آمادگی، دست یافتن به توافق در مورد موارد مهمی است که به آموزش و مراقبت از کودک مربوط می‌شود.

گفت‌وگوهای شما باید صادقانه و محترمانه باشد تا به مصالحه‌ای سالم برسید. فراموش نکنید که آماده شدن برای ورود کودک برای اینکه بتواند در یک محیط دوست‌داشتنی و سالم رشد کند بسیار مهم است.