انتخاب کتاب‌های مناسب برای کودکان پیش‌دبستانی‌

سال‌های پیش‌دبستانی زمانی است که کودکان با سرعت بسیار زیادی یاد می‌گیرند و این امر خصوصاً در رشد زبان آنها بسیار مشهود است. اختصاص دادن دو دقیقه از روز به مطالعه با کودک، مهارت‌های زبانی او را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. به‌علاوه، خواندن فعالیتی عالی برای برقراری پیوند میان شماست و روابط عاطفی بین شما و کوچولویتان را تقویت می‌کند.

چه نوع کتاب‌هایی برای کودک پیش‌دبستانی شما بهتر است؟ مهم است که کتاب مناسب را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که کتاب باید متناسب با علاقه، بلوغ و سطح مطالعهٔ کودک شما باشد. در اینجا نکاتی اساسی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

کودکان پیش‌دبستانی (۳ تا ۵ ساله):

  • تصاویر هنوز برای این گروه سنی بسیار جذاب‌اند. به دنبال کتاب‌های تصویری با تصاویر رنگارنگ و بزرگ باشید که بتوانید هنگام مطالعه دربارهٔ آنها نظر دهید.
  • آیا کوچولوی شما به شخصیت خاصی علاقه دارد؟ از بارنی تا پاو پاترول، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارند. به علایق فرزند خود توجه کنید و کتاب‌هایی متناسب با علایق آنها تهیه کنید.
  • داستان‌های را بیابید که دربارهٔ موضوعات ساده‌ای باشد که کودک شما دربارهٔ آنها کنجکاو است یا به نوعی با تجربه‌‌های کودک شما ارتباط دارند.
  • کودکان در این سن عاشق کتاب‌هایی با شعرهای آهنگین هستند. به دنبال کتاب‌هایی باشید که خواندن آنها با صدای بلند سرگرم‌کننده باشد و به راحتی به خاطر سپرده شوند تا فرزندتان بتواند از آن لذت ببرد. کتاب‌های دکتر سئوس گزینه‌ای عالی است!
  • داستان‌هایی که مفاهیم اساسی مانند رنگ‌ها، اشکال، حروف و اعداد را مرور می‌کنند همیشه مناسب‌اند.
  • کتاب‌های دارای فعالیت، مانند کتاب‌های شکار، کتاب‌های پیدا کردن یا کتاب‌های برچسب‌دار، گزینهٔ عالی دیگری برای سپری کردن زمان همراه با کتاب‌خوانی به شیوه‌ای سرگرم‌کننده‌اند. آنها سرگرمی‌هایی بی‌پایان را برای این گروه سنی فراهم می‌کنند.

این کتاب‌ها را از کجا می‌توانید پیدا کنید؟ آنها همه‌جا هستند! با بخش کودکان کتابخانه یا کتاب‌فروشی محلی خود آشنا شوید یا آنها را به صورت آنلاین سفارش دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟