اینکه سال‌ها پیش به زنان گفته شده بود که در حین بارداری، سینه‌های خود را با حوله بمالید تا سفت و سخت شوند دیوانه‌کننده است. فکر کردن به اینکه بعضی از خانم‌ها واقعا این کار را کرده‌اند حتی دیوانه‌کننده‌تر است. تمام شوخی‌ها را که کنار بگذاریم، تغذیه با شیر مادر قطعاً کار سختی است، کاری که نباید آن را سخت‌تر کرد. درحالی که دانشمندان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که مالیدن حوله در واقع تولید شیر را مختل می‌کند اما روش‌های سالم دیگری وجود دارد که می‌توانید ذهن و بدن خود را برای شیردهی آماده کنید.

بدن شما در دورهٔ بارداری خود را برای به دنیا آمدن کودک آماده می‌کند. این یکی از دلایل اصلی بزرگ‌تر شدن سینه‌های شما در دوران بارداری است. در این دوره مجاری شیر و سلول‌های تولیدکنندهٔ شیر در حال رشدند که به معنی این است که خون، بیش از گذشته در پستان‌های شما جریان دارد. اکنون که می‌دانید طبیعت به شما کمک می‌کند تا برای شیردهی آماده شوید، چند محصول وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها همه‌چیز را کمی راحت‌تر کنید:

  • سوتین شیردهی: این سوتین‌ها برای سینه‌های بزرگ‌تر شما راحت و مناسب‌اند. آنها دکمه‌ای دارند که شما می‌توانید به‌راحتی و بدون دردسر آن را برای تغذیه کودک باز کنید.
  • بالش‌های شیردهی: این بالش‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هنگام شیردهی از شما پشتیبانی کنند و از خستگی زیاد در زمان‌هایی که به کودک شیر می‌دهید جلوگیری کنند. وقتی کودک شما تازه متولد می‌شود معمولاً وزن زیادی ندارد اما با بزرگ شدن او شما نیز به کمک بیشتری نیاز خواهید داشت.
  • دستگاه شیردوش: علاوه براینکه به شما در ذخیرهٔ مقدار شیر اضافی که دارید کمک می‌کند، دستگاه شیردوش می‌تواند کارتان را بسیار راحت کند و در جلوگیری از گرفتگی سینه به شما کمک کند (شیر انباشته‌شده سبب دردناک شدن سینه‌ها می‌شود).

ما در آوک می‌خواهیم که شما تا جایی که می‌توانید برای رسیدن روز موعود شیردهی آماده باشید؛ بنابراین حتماً پیش از این در مورد شیردهی تحقیق کنید، نکاتی را بخوانید، با خانواده و دوستان صحبت کنید، حتی می‌توانید در یک کلاس شیردهی ثبت‌نام کنید. به خاطر بسپارید، داشتن دانش کافی به شما قدرت می‌دهد و ما اطمینان داریم که در کمترین زمان توانایی خود را به دست خواهید آورد!