تقویت مهارت های موسیقی کودکتان: چرا و چگونه

یک دهه پیش ، در همه روزنامه هایی که در مورد اصطلاح “اثر موتزارت” صحبت می کردند ، این روزنامه ها اعلام کردن که با گوش دادن به موتزارت نوزادان باهوشتر می شوند. خوب ، ما اکنون می دانیم که هیچ چیز به این سادگی ها نیست ، اما این بدان معنا نیست که موسیقی برای رشد کودک شما چندان با ارزش نیست!

تحقیقاتی مانند یکی از دانشمندان علوم مغز و اعصاب فرانسوی از موسسه علوم اعصاب Cognitives de la Méditerranée نشان داد که ارتباط مهمی بین مهارت های موسیقی کودک پیش دبستانی و استدلال غیر کلامی او وجود دارد. طبق مقاله سیلوین مورنو در سال 2009 که در مجله Cerebral Cortex منتشر شده است ، آگاهی واج شناختی کودک ، مهارت خواندن و حتی مهارت تولید گفتار از قرار گرفتن در معرض موسیقی بهرمند می شود.

در سال 2001 ، سالی بلیث از انستیتوی روانشناسی مغز و اعصاب و روانشناسی کتابی را منتشر کرد با عنوان نبوغ کودکی طبیعی که در آن وی اظهار داشت که ترانه های سنتی مانند لالایی ها و قافیه های کودکانه ، فراتر از اینکه برای دختر کوچک شما راحت و سرگرم کننده باشد ، در واقع از نظر پیشرفت، ضروری هستند. طبق مطالعات وی ، آواز و گوش دادن به موسیقی مقدمه ای برای سلامتی احساسی در آینده و آمادگی در مدرسه در کودکان است زیرا شنوایی ، صدا و مغز آنها را برای رشد بیشتر زبان آماده می کنند. آكادمی اطفال آمریكا ارزیابی می كند كه كودكان بین 2 تا 4 سال در لحظه ای حساس در دستیابی به زبان قرار دارند ، بنابراین زمان خوبی است که انها را تقویت کنیم.

از آنجا که تحقیقات زیادی نشان می دهد که رشد مهارت های موسیقی می تواند تأثیر زیادی بر توانایی برقراری ارتباط کودک پیش دبستانی داشته باشد ، در اینجا چند ایده در مورد چگونگی کمک به رشد دخترتان از طریق موسیقی وجود دارد:

  • عادت کنید که چند آهنگ سرگرم کننده را با هم بخوانید. یک مورد به اندازه کافی ساده را انتخاب کنید که کودک پیش دبستانی شما بتواند آن را بخاطر بسپارد و حتی می تواند بخشی از عادات قبل از خواب یا صبح باشد.
  • با پر کردن تخم های پلاستیکی با مقادیر مختلف برنج پخته نشده و شن، آلات موسیقی خود را بسازید. از کودک خود بخواهید آنها را تکان دهد و ریتم های مختلفی بسازد.
  • چند آهنگ مورد علاقه خود را با او به اشتراک بگذارید و بعضاً به عنوان راهی برای آموزش لذت بردن از گوش دادن به موسیقی ، آن را در پس زمینه پخش کنید.
  • مانند لباسهایی که به لباس جن کریسمس متصل است ، روی لباسهای خود چند زنگ بپوشید.
  • یک لیست پخش از آهنگهایی که همه خانواده دوست دارند تهیه کنید و در موارد مختلف به عنوان موسیقی پس زمینه پخش کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟