احتمالاً هزاربار شنیده‌اید که هیچ چیزی مانند پیوندی که بین یک مادر و نوزادش ایجاد می‌شود وجود ندارد. این پیوند خاص با تعاملات آنها ایجاد و تقویت می‌شود. ثابت شده است که این پیوند ویژگی‌های “مراقبتی” خاصی برای فرزند کوچک شما ایجاد می‌کند. مطالعات متعدد نشان می‌دهد که برخی از نتایج پیوند موفق مادر و فرزند عبارت‌اند از:

  • کودکان توانایی برقراری روابط سالم بیشتری دارند.
  • خطر یادگیری یا مشکلات تحصیلی را کاهش می‌دهد.
  • خطر مشکلات سلامتی را کاهش می‌دهد.
  • خطر مشکلات روانی را کاهش می‌دهد.
  • خطر مشکلات رفتاری را کاهش می‌دهد.
  • خطر اعتیاد و سوء مصرف مواد را کاهش می‌دهد.

بنابراین ادامه دهید و در حین بارداری پیوند خاص خود را با کوچولویتان شروع کنید! اگرچه سختی‌ها و نگرانی‌های زیادی در طول این نه ماه وجود دارد اما تحریک و ایجاد این ارتباط باید در اولویت باشد. بسیاری از مادران این ارتباط را تقریباً بلافاصله احساس می‌کنند، درحالی که دیگران می‌توانند زمان سخت‌تری داشته باشند. همیشه به خاطر داشته باشید کودک شما از توانایی‌های احساسی و شهودی حیرت‌انگیزی برخوردار است تا عشق شما و همسرتان را حتی در رحم مادر نیز احساس کند.

در نه ماه آینده، شما و کودک با هم حرکت می‌کنید، رشد می‌کنید و سازگار می‌شوید. کودک شما لگد می‌زند و شما به طور ذاتی شکم خود را می‌مالید، کودک شما حرکت می‌کند و شما موقعیت خود را تغییر می‌دهید. شما در نهایت بیش از آنچه فکر می‌کنید با او ارتباط برقرار می‌کنید، به حدی که وقتی کودکتان را برای اولین‌بار در آغوش می‌گیرید، مانند دوستانی قدیمی هستید که بالاخره با هم ملاقات می‌کنند.

هربار که یک دقیقه وقت می‌گذارید و از حضور کودک خود لذت می‌برید و او را جوری تأیید می‌کنید که کودک آن را می‌پسندد، باعث می‌شود که او حس مورد علاقه بودن داشته باشد و احساس کند که دوست‌داشتنی است. ارتباط برقرار کردن کودک با شما در تعیین چگونگی نگرشش دربارهٔ جهان و رشد شخصیت او نقش زیادی دارد. از آوک استفاده کنید تا روش‌های جدید و سرگرم‌کننده‌ای برای تقویت دلبستگی خود به فرزند کوچکتان پیدا کنید و مطمئن شوید که قوی‌ترین ارتباط ممکن را برقرار می‌کنید!