یک شروع کلامی برای غذا خوردن

معرفی خوردنی‌ها به نوزاد بسیار هیجان‌انگیز است و ازآنجاکه ما هم برای غذا خوردن و هم برای صحبت کردن از قسمت‌های مشترک دهان خود استفاده می‌کنیم، پس چرا هم‌زمان روی هردوی آنها  کار نکنیم! “مولی درسنر” نکات جدیدی را در اختیار ما قرار داده است تا همراه با وعده های غذایی، تجربه‌‌های تکلمی بیشتری نیز داشته باشید.

  1. آینه آینه

کوچولویتان همهٔ عادت‌های غذایی را از شما فرامی‌گیرد! وقتی نوبت به وعده‌های غذایی می‌رسد، می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که آنها را در شرایط مناسب شروع می‌کنیم. این اتفاق جدید، متفاوت، کمی چالش‌برانگیز و بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود؛ بنابراین بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم ایجاد جوی شاد و آرام است. دوست کوچک شما قرار است در هنگام میل کردن وعده‌های غذایی احساسات و اعمال شما را نیز منعکس کند. حتماً لبخند بزنید، راحت بنشینید، بخندید و به آنها نشان دهید که دنیای خورنی‌ها چقدر می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. کودک از ۶ ماهگی غذا خوردن را می‌آموزد و این عمل را بیشتر از قبل به‌صورت ارادی انجام می‌دهد. آنها می‌بینند که ما برای غذا خوردن چگونه دهان خود را باز می‌کنیم تا قاشق را در دهان بگذاریم، سپس آنها نیز مانند ما لب‌های خود را می‌بندند تا غذا در آن نگه داشته شود و وقتی بافت غذا نرم می‌شود آن را بجوند و غیره.

  1. صداها کمک می‌کنند!

ازآنجاکه کودکان در میل کردن وعده‌ها‌ی غذایی رفتار ما را تقلید می‌کنند، بهتر است از صداهای ساده برای آموزش آنان استفاده کنیم. شما می‌توانید وقتی که می‌خواهید نشان دهید چگونه قاشق را در دهان بگذارند، صدای “ah” را تقلید کنید، سپس “mm” را هنگام روی هم گذاشتن لب‌های خود پس از خوردن غذا و “ooh” را هنگام لذت بردن از غذایی که خوردند و همچنین دیگر صداها را با او تمرین کنید. انتخاب صداهای احمقانه روشی عالی برای سرگرم‌کننده شدن، یافتن سبک مخصوص به خود برای غذا خوردن و مهیج کردن وعدهٔ غذایی است. به یاد داشته باشید که ما از قسمت‌های مشترک دهانمان برای غذا خوردن و صحبت کردن استفاده می‌کنیم؛ بنابراین چرا از هردو در طول وعده‌های غذایی استفاده نکنیم؟

  1. برنامه‌ای روزانه ایجاد کنید

ساده‌ترین راه برای یادگیری بهتر بچه‌‌ها، تهیهٔ یک برنامهٔ غذایی است. به این ترتیب آنها می‌دانند که چه انتظاری باید از ما داشته باشند و ما نیز می‌توانیم آنها را برای موفقیت بیشتر آماده کنیم. سعی کنید در هنگام شروع وعده‌ها، همه‌چیز را تا حد ممکن ثابت نگه دارید. شما باید یک صندلی مخصوص غذا خوردن، پیشبند و قاشق‌های هم شکل و غیره داشته باشید. من حتی دوست دارم موسیقی را با مضمون غذاخوردن در پس زمینه پخش کنم! وقتی محیط و برنامهٔ غذایی را ثابت نگه داریم، فرزندانمان احساس آمادگی، آرامش و شادی بیشتری می‌کنند.

  1. از زبان غذایی استفاده كنيد

زمان‌های غذا خوردن زمان خوبی برای ساخت زبان است و زبان ابزاری باورنکردنی برای کمک به ایجاد برنامه‌ای منظم است -یک شرایط برد برد! ما می‌خواهیم زبان خود را ساده نگه داریم، به‌ویژه وقتی تازه مصرف غذاهایی را با نوزادان شروع کرده‌ایم که جویدنی‌اند. عبارات تکراری، کوتاه و ساده بهترین‌ها هستند. حتی می‌توانید از آهنگ‌های کوچکی استفاده کنید که نشانهٔ شروع و / یا پایان وعده‌های غذایی است. من دوست دارم به آنها اشاره کنم؛ (برای مثال “قاشق”، “کاسه”، “لقمه ،” و غیره) و از کلمات مشابه برای توصیف شرایط در طول غذا استفاده کنم (برای مثال “ما آماده هستیم!” “لقمه‌ای عالی!” “چه سیب‌های خوشمزه‌ای”) “شکم پُر”، “تموم شد”، و غیره).

  1. جالب نگه‌اش دارید

بهترین راه برای ایجاد گفت‌وگویی سرگرم‌کننده، جالب نگه داشتن وعده‌های غذایی است. به کودک خود اجازه دهید میوه و سبزیجات، شیرینی، ترشیجات و طعم‌های مطبوع، غذاهای مختلف و غیره را امتحان کند. به‌این‌ترتیب ما چیزهای زیادی داریم که درباره‌شان گفت‌وگو کنیم! ما همچنین می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که همراه با آمادگی کودک خود از نظر توانایی خوردن پوره‌های رقیق یا غلیظ‌تر، در اضافه کردن تکه‌های بزرگ‌ترغذا، غذاهای انگشتی و در نهایت امتحان کردن همه‌ٔ بافت‌های غذایی، پیشرفت می‌کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟