اول از همه ، یک جمع بندی کسب این مهارت (کنترل سر) بسیار مهم است زیرا این امر پایه و اساس بسیاری از مهارت های بدنی دیگر مانند غلت زدن ، نشستن ، خزیدن و راه رفتن را ایجاد می کند. اگر می خواهید در مورد آنچه در این مرحله از رشد کودک شما انتظار می رود بیشتر بخوانید ، می توانید این کار را در این مقاله انجام دهید (نقاط عطف حرکتی: کنترل سر).

حالا ، قسمت سرگرم کننده. زمان قرار گرفتن کودک بر روی شکم خود در واقع ابزاری مخفی است که می توانید برای کمک به دخترتان برای جهش فوق العاده در کنترل سر استفاده کنید. بنابراین ، زمان سپری بر شکم دقیقاً چیست؟ تمام زمانی که او بیدار و مهمتر از همه روی شکم خود صرف می کند: تحت نظارت شما. طبق گفته آكادمی اطفال آمریكا (AAP) ، اگر كودكی برای مدت طولانی به پشت دراز بكشد ، سر او می تواند صاف شود و حتی اگر مشكلی در رابطه با این مسئله وجود نداشته باشد ، اگر میتوانید برای پیشگیری از آن کاری انجام دهید ، انجامش دهید!

هر دقیقه که کودک شما  درحالت رو به پایین است ، او را تشویق می کند تا سرش را بلند کند و مهارت های حرکتی خود را تقویت کند! کاملاً طبیعی است اگر کودک کوچک شما در ابتدا طرفدار این حالت نباشد ، به سختی هر نوزادی با این حالت مشکلی ندارد! به همین دلیل مهم است که به تدریج آن را آشنا کنید و کم کم زمان قرار گرفتن بر شکم را افزایش دهید.

در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید برای استفاده بیشتر از این حالت انجام دهید!

  • کودک خود را روی شکم خود بر شکمش قرار دهید و با او صحبت کنید. کنجکاوی و علاقه به شما نقش خود را ایفا می کند و کودک شما را ترغیب می کند که به سمت شما نگاه کند.
  • اگر کودک شما واقعاً از این حالت خوشش نمیاید ، سازمان AAP این وضعیت را توصیه می کند: فرزندتان را روی پتو به کنار قرار دهید و یک حوله لوله شده یا متکا در پشت او و یکی زیر سر او برای کمک به سرش قرار دهید. هر دو دست و پاها را جلوی کودک بیاورید. قبل از اینکه در سمت دیگر متناوبا این عمل را تکرار کنید ، سعی کنید کمی او را با جغجغه ، آهنگ یا اسباب بازی سرگرم کنید.
  • برخی از اسباب بازی های مورد علاقه کودک خود را در همین نزدیکی قرار دهید و آنها را به اطراف حرکت دهید و او را تشویق کنید که سر خود را حرکت دهد و مسیر اسباب بازی را دنبال کند.