معنای روز مادر امسال

دنیا ما را دعوت کرده‌است تا چیزی بیشتر از صرفاً یک مادر باشیم.

من چند شب گریه کرده‌ام و چشمان خیس شوهرم را درحالی که توضیح می‌داد جریان جمع‌آوری کمک مالی در بدترین بحران اقتصادی چندین سال اخیر، چگونه پیش می‌رود، دیده‌ام. من با یک کودک نوپا که درحال درآوردن دندان است و می‌خواهد برای هر وعدهٔ غذایی Lucky Charms بخورد، دست‌وپنجه نرم کرده‌ام و برای اولین‌بار لرزیدن صدای پدرم را شنیده‌ام.

این چند هفتهٔ گذشته قطعاً برای همهٔ ما سخت بوده است اما با گذشت روزها، من شروع به متفاوت‌ دیدن خودم کرده‌ام، رفتار آرام‌تری از خودم نشان داده‌ام، شریکی ‌پذیراتر و مادری دلسوزتر شده‌ام. من یک هنرمند Play-Doh، یک شریک رقص، یک داستان‌سرای ذاتی و یک معمار LEGO در خودم می‌بینم. من خیلی بیشتر از صرفاً یک مادر هستم.

خلاقیت من در حال آزمایش شدن است. نحوهٔ مقابلهٔ ما با سختی‌های پیش رو:

  • ما یاد گرفته‌ایم که رنگ غذایی باعث می‌شود پنکیک سرگرم‌کننده‌تر باشد.
  • ما با کاغذ و نوار، چراغ‌های ایست درست کرده‌ایم تا یک “خیابان” در راهروی خانهٔ خود راه‌اندازی کنیم.
  • ما به پسرم اجازه داده‌ایم ۹۵٪ اوقات پا برهنه و بدون شلوار در خانه بگردد.
  • بیشتر یکدیگر را بغل می‌کنیم و بیشتر به هم گوش می‌دهیم.
  • یک قسمت از “Mighty Little Bheem” را در Netflix بارها تماشا کرده‌ایم.
  • ما کهکشان راه شیری را روی پنجرهٔ شیشه‌ای اتاق خود نقاشی کرده‌ایم و هر شب با نگرانی منتظر اولین ستاره هستیم.
  • از همه مهم‌تر، ما به پسر خود یاد داده‌ایم که مهم نیست در جهان چه اتفاقاتی می‌افتد، او همیشه خانه‌ای خواهد داشت و در آن خانه ما در کنار او خواهیم بود. مکانی که بتواند در آن احساس امنیت، دوست داشتنی بودن و آزادی کند. ما نمی‌توانیم اتفاقات خارج را کنترل کنیم اما می‌توانیم نگرش خود را نسبت به زندگی در قرنطینه کنترل کنیم.

و بله، روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌ایم. دلهره‌های بیش از ۲۰ دقیقه‌ٔ ما (عصبانیت و دلهره معمولاً حداکثر تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد، چنانچه بیشتر از این طول بکشد نشان‌دهندهٔ وجود مشکلی جدی است که سبب ایجاد دلهره و عصبانیت شده است) و تلاش‌ و وسواسمان برای بیرون آمدن از حمام. بدون حضور در مهد کودک، مهمانی‌های تولد یا کلاس شنا، روزها طولانی به نظر می‌رسند اما ما به نوعی توانسته‌ایم با هم مهربان‌تر باشیم، بیشتر سرگرم شویم و عمیق‌تر از همیشه ارتباط برقرار کنیم.

من می‌دانم که روز مادر امسال متفاوت است. احتمالاً ساکت و آرام خواهد بود و تفاوتی با روزهای دیگر نخواهد داشت اما این روز مادر، بیایید کمی عشق به خودمان داشته باشیم. بیایید افتخار کنیم که امسال چقدر پیشرفت کرده‌ایم و از چیزهای کوچک لذت ببریم.

و هرگز این زمان را فراموش نکنیم، وقتی که جهان از ما دعوت کرد که خیلی بیشتر از یک مادر باشیم. روز مادر از طرف یک مادر کیندوی خسته و خوشحال، مبارک! ما از این مرحله عبور خواهیم کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟