چگونه کودکان تعادل خود را ایجاد می کنند؟

تعادل به ظرفیت حفظ موقعیت کنترل شده بدن در طی فعالیتهای استاتیک و پویا اطلاق می شود. اگرچه این مهارت بسیاری از نقاط عطف رشد را شامل می شود که از بدو تولد تا پنج سالگی رشد می کند ، اما بیشتر کودکان  به مهارت های اساسی تعادل در حدود سن پیش دبستانی مسلط هستند. رسیدن به تعادل کار کمی نیست! همانطور که آكادمی اطفال آمریكا اعلام كرد ، تعادل به تلاشهای توامان و سپس یكپارچه سه سیستم مختلف در بدن نیاز دارد. در این مقاله ، نگاهی خواهیم انداخت به هریک از آنها و اینکه چگونه آنها در رشد مهارت های متعادل سازی کودک شما سهیم هستند.

  • ما با یک سیستم دهلیزی متولد می شویم که نقشه ای برای مهارت های متعادل سازی است. این سیستم پیچیده توسط اندامهای ریزی واقع شده در گوش داخلی ایجاد می شود. به همین دلیل است که اگر به عفونت گوش یا لابیرنتیت مبتلا هستید ، دچار سرگیجه و از دست دادن تعادل می شوید!
  • سیستم بینایی به ویژه در ایجاد تعادل در دوران کودکی بسیار مفید است زیرا کودک شما شروع به ماجراجویی در راه رفتن و کاوش در جهان با  پا هایش می کند.
  • سیستم انحصاری به ظرفیت مغز ما در درک چگونگی و مکان قرارگیری ما در یک مکان ، با کل و هر یک از اعضای خاص  بدن  اشاره دارد. به همین دلیل است که می توانید همین حالا چشمان خود را ببندید و هنوز هم بدانید که پایتان کجاست! این مبتنی بر لمس ، حافظه و ادراک است ، به عضلات و مفاصل متکی است و بلوغ آن نسبت به دو مورد اول زمان بیشتری می برد.

فعالیت هایی که به رشد پردازش حسی و تقویت عضلات کمک می کنند ، به رشد مهارت های تعادل کمک می کنند. ایده های مستقیم تر برای برقراری تعادل عبارتند از: بازی کردن ، بالا رفتن از پله ها و سرسره در زمین بازی ، تلاش برای حرکت چهار دست و پا مانند یک حیوان ، پرش و … شما همچنین می توانید با طراحی و ساخت پروژه های صنایع دستی متناسب با سن هماهنگی بینایی-حرکتی کودک خود را بهبود ببخشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

برای کسی یک هدیه ویژه ارسال کنید که یک عمر طول بکشد

برای چه کسی خرید می کنید؟